Hlavná stránka  >  Kozmetika  >  vlasy  >  Farby a farbenie vlasov  >  Farby na vlasy  >  Henna farba na vlasy hnedá 33 g
Ponúkame iba tovar skladom

Henna farba na vlasy hnedá 33 g

-15%

Henna farba na vlasy hnedá 33 g
Naša cena
3.42 EUR s DPH 
Ušetríte 0.6 EUR (15%)
Cena pred slevou
4.02 EUR s DPH
Skladom:   Viac než 20 ks
Tento produkt nie je možné samostatne kúpiť.
Početks
Otázka na predajcuSledovať cenu
Aktuálna cena produktu je 3.42 EUR s dph
  Oznámiť, až cena klesne pod    EUR s dph
  Oznámiť každú zmenu ceny
Váš e-mail  
Zaslať dotaz
Meno:
Email:
Telefón:
' '
Opište kód:
Dotaz:
Zdieľaj
Kód:33072
EAN:8594008780085
Značka:Důbrava Henna  (web)
Důbrava Henna
Popis produktu
určenie:Všetky typy vlasov

100% prírodná farba Henna:

 • oživí lesk
 • pre zdravé, pružné a krásne vlasy
 • neobsahuje amoniak, peroxid

Výhody farbenie vlasov Hennou:

 • podporuje prirodzenú krásu vlasov a zároveň ich chráni
 • je vhodná pri alergiách kože a chorobách vlasov
 • znižuje tvorbu lupín, štiepeniu a lámaniu vlasov
 • farbí šetrne a dlhodobo
 • nenarušuje vlas

Balenie obsahuje:
2 sáčky farby Henna - 33 g (vystačí na dĺžku vlasov k ramenám)
- 1 pár rukavíc
- 1 čiapku
- 1 návod na použitie

Postupujte podľa návodu na použitie (vnútri škatuľky).

Upozornenie:
Výsledný odtieň závisí na prirodzenej farbe Vašich vlasov. Farba Henna nemá zosvetľujúci účinky. Neumožňuje výrazné zmeny odtieňa vlasov. Nepoužívajte v kombinácii s chemickými prípravkami (trvalá, preliv). Pri prechode z chemického / na chemické ošetrenie vlasov doporučujeme odstup 4 týždňov.

Henna je 100% prírodná farba na vlasy, ktorá má okrem farbiacich účinkov i regeneračné a liečebné schopnosti. Henna dodáva vlasom potrebné vitamíny, vlasy jej použitím získajú vysoký lesk. Okrem iného Henna zabraňuje tvoreniu lupín a je veľmi vhodná pri alergiách kože a chorobách vlasov. Aplikácia farby nie je spojená so žiadnymi zdravotnými rizikami a je tak skvelou alternatívou chemických farieb.

Jednotlivé odtiene možno medzi sebou miešať.
Zobrazené farby sú iba orientačné. Výsledný efekt vždy záleží na pôvodnej farbe vlasov a ich kvalite (do akej miery boli predtým chemicky ošetrené, ako veľmi sú šedivé apod.)
Balenie obsahuje 33g prírodného hennového prášku príslušného odtieňa, rukavice, igelitovú čiapku. Obsah krabičky slúži pre 1-2 použitia, podľa dĺžky vlasov.

Rady, tipy, návody
FARBENIE Henne - AKO NA TO?
Každé balenie farby obsahuje 33g prírodného hennového prášku príslušného odtieňa, rukavice, igelitovú čiapku. Obsah krabičky slúži pre 1-2 použitia, podľa dĺžky vlasov. (Vlasový zábal obsahuje 5 sáčkov bezbarvného prášku o celkovej hmotnosť 80g.)

Hennový prášok horúcou zalejte vodou a riadne premiešajte. Je dôležité, aby voda bola naozaj horúca - nestačí teplá voda z kohútika! Vytvorenú kašičku primeranej hustoty (tzn. aby kaša nestekala a pritom sa dobre nanášala) naneste na umyté, mierne vlhké vlasy. Odporúčame kožu na čele a spánkoch natrieť pred aplikáciou farby mastným krémom. Vyhnete sa tak nechcenému zafarbenie kože. Vlasy potom prekryte igelitovou čiapkou a zabaľte do uteráka (použite radšej staršie uterák, tiež môžete použiť teplú čiapku).Je dôležité aby zábal zostal v teple, lepšie sa tak uvoľňujú účinné látky z Henny. Po aplikácii vlasy dôkladne opláchnite vodou a umyte šampónom. Odporúčame použití šampónu Henna a vlasového balzamu z Henny, po ktorom sa vlasy ľahko rozčesávajú.

Intenzívne farbenie: zaliatí vodou s teplotou až 100 ° C, doba pôsobenia 30-60 min.
Regenerácie a farbenie: zaliatie vodou s teplotou 60 ° C-90 ° C, doba pôsobenia do 1 hod.
Regenerácia: zaliatí vodou s teplotou min. 60 ° C, doba pôsobenia 1-6hod.

Upozornenie: Teplota vody pri zaliatí nesmie klesnúť pod 60 ° C. Henna by neuvoľnila účinnej látky a vlasy by mohli získať zelený nádych!!!

Henna A CHEMICKÉ OŠETRENIE
Hennový prášok nie je možné aplikovať v kombinácii s chemickým ošetrením vlasov. Po poslednom chemickom farbení alebo trvalej ondulácii doporučujeme odstup aspoň 4 týždňov.

FARBENIE šedivých vlasov
Aplikácia Henny na šedivé vlasy je možná, ale v niektorých ohľadoch trochu komplikovanejšie ako farbenie normálnych vlasov. Proteínová štruktúra šedivého vlasu je totiž pozmenená a pre Hennu je ťažké do týchto vlasov preniknúť. Pri prvom použití tak Henna nemusí šedivý vlas zafarbiť. V lepšom prípade vznikne na Vašich vlasoch jemný melír. Doporučujeme preto 2-3 farbenia než Henna do vlasov prenikne a šediny zakryje. Osvedčené je použitie hnedého alebo gaštanového odtieňa pri zaliatí vriacou vodou (popr. čiernym čajom).

Vlastnosti prírodnej farby neumožňujú zosvetlenie vlasov a výrazné zmeny odtieňov, preto použite odtieň približne zodpovedajúci pôvodnej farbe Vašich vlasov. Čím tmavšia je prírodná farba Vašich vlasov, tým menej výraznú zmenu odtieňa Henna spôsobí. A keďže je Henna farba čiastočne transparentná, nevie zosvetliť tmavé vlasy. V praxi teda nemôže hnedovláska dosiahnuť zosvetlenie vlasov. Môže si však vybrať z radu odtieňov od tiziánovej, cez gaštan, bordó, medenú červenú a mahagón až po čiernu. Prírodná blondínka zase môže zvoliť orechovo plávajú, svetlý gaštan či zlatý blond.

Henna ako prírodné farbivo sa veľmi prirodzene zmieša s pôvodnou farbou vlasov a zlatistý Hennový odtieň bude nádherne prebleskovať Vašimi vlasy. Výhodou Henny je, že pôsobením svetla postupne vybledává, na Vašich vlasoch tak nikdy nebude jasne viditeľný prechod medzi vlasmi farbenými a už odrastenými.

Prírodné (neutrálna) Henna nefarbí, pritom si však zachováva všetky farmaceutické a regeneračné schopnosti. Táto surovina je využívaná na výrobu Vlasového zábalu, výrobku určeného na prírodné regenerácii Vašich vlasov bez farbiacich účinkov.

MAĽOVANIE Henne
Najprv by sme vás radi upozornili, že klasické maľovanie Hennou vytvorí na koži vzory v oranžovej až tmavo hnedej farbe. Prírodné Henna nevie kožu zafarbiť na čierno. To čo sa v posledných rokoch s obľubou vydáva za maľovanie "čiernou henou" nemá bohužiaľ s hennou nič spoločné. Tieto produkty obsahujú navyše nebezpečné chemikálie, ktoré môžu dokonca zůsobit podráždenie aj popálenie kože.

Vzor na koži sa vytvára pastou z Henny. Pastu môžete pripraviť z prírodného prášku, ku ktorému pridáte dostatočné množstvo vody. Pastu môžete aplikovať ihneď, lepšie ale ak ju necháte aspoň 1 až 2 hodiny odstáť. Po tej ju môžete aplikovať na kožu, najlepšie prostredníctvom mäkkého plastového kornoutku alebo tenkým štetcom. Vždy sa presvedčte, že koža nie je mastná a pred aplikáciou Henny ju najlepšie umyte vodou a mydlom a vysušte ju. Teraz už len stačí vytvoriť vzor podľa Vášho želania, zručnosti a fantázie.

Aby ste dosiahli žiadaného výsledku, po vytvorení vzoru nechajte pastu na kožu zaschnúť. To trvá 30-45 minút. Čím dlhšie pastu na koži necháte, tým lepšie a tmavšie výsledok získate. Akonáhle sa teda Henna začne vysušovať a odlupovať naneste zľahka na koži mastný krém, tak aby ste neporušili vzor. Takto môžete pokračujte až po dobu 2 hodín. Nakoniec nechajte Hennu úplne zaschnúť. Pomocou tupého noža odloupejte zaschnutú pastu z kože. Naneste niekoľko kvapiek oleja alebo mastný krém a po vsiaknutí umyte šetrne vodou. Teraz sa môžete tešiť zo svojho "tetovania".

Spočiatku sa vám môže zdať, že farba nie je dosť tmavá, ale po určitej dobe kože stmavne. Prvých 48 hodín bude farba tetovanie sýta, potom môže začať blednúť. Toto je typické pre Hennu. Tiež si treba uvedomiť, že farebný efekt sa líši podľa druhu kože a výsledok môže byť odlišný na rôznych častiach tela. Kde je koža tenká a krvné cievky sú hneď pod povrchom, výsledok tetovanie bude veľmi dobrý. Najlepší výsledok dosiahnete napríklad na dlani ruky. Naopak na bruchu výsledok príliš dobrý nebude. Podobne u rôznych ľudí môže byť výsledok odlišný v závislosti od typu kože.

Vzor na koži vydrží po dobu 1 až 3 týždňov, v závislosti na telesnej teplote, typu kože, vystavenie slniečku a tiež na mieste kde je aplikovaná. Priemerné tetovanie vydrží 10 dní. Najdlhšie po 3 týždňoch vzor vymiznú úplne. Tetovanie nemožno jednoducho zmyť. Musíte počkať až farba vybledne a trochu si môžete pomôcť vodou, mydlom a kefkou.

Pripravená pasta pre maľovanie Vám v chladničke vydrží až 4 týždne. Prášok z Henny v sypkom stave má trvanlivosť 2 roky (zabalený, chránený pred svetlom a vlhkom).

Henna patrí k najstarším prírodným farbivám na svete.
Už po tisícročia je Henna pestovaná najmä kvôli svojim hladkým podlhovastým listom, z ktorých sa po usušení a nadrvení získava prášok zelenej farby s veľmi príjemnou vôňou. Tým je získaná 100% prírodná farba bez akýchkoľvek chemických prísad.

Podľa charakteristickej farby, ktorú listy Henny produkujú rozoznávame tri najčastejšie druhy tejto rastliny - Lawsonia inermis, Lawsonia Alba a Lawsonia Spinoza - známe tiež ako Henna červená (red), prírodná - bezfarebná (neutral) a čierna (black). Ich vzájomnou kombináciou možno získať mnoho nádherných odtieňov.

Henna kvitne malými kvety biele, ružové alebo červenej farby, ktoré vydávajú silnú sladkú vôňu považovanú za afrodiziakum. Šťava z kvetov sa využíva na výrobu kozmetických prípravkov.
Tento ozdobný ker je pestovaný najmä v oblastiach so suchým a horúcim podnebím (v Arábii, Egypte, Indii a Austrálii, ale aj v Pakistane a Číne).

Okrem farbiace schopnosti sa Henna tiež používa pre svoje mnohé liečebné vlastnosti - jej použitím dochádza k výraznej regenerácii vlasov ak ich spevneniu, zamedzuje predčasnému masteniu vlasov a tvorbe lupín, vytvára na vlasoch a pokožke prírodný UV filter.Ako čisto prírodné farbivo je Henna veľmi vhodná aj pri alergiách kože a vlasovej pokožky a ochoreniach vlasov. Okrem toho je Henna prirodzene antibakteriálny a antispetická.

Ako Henna pôsobí na vlasy
Henna obalí každý vlas mikroskopickú vrstvou prírodného rastlinného proteínu, ktorý zároveň preniká hlboko do jeho štruktúry. Takto Henna napomáha chrániť vlasy proti vonkajším nepriaznivým vplyvom (pred poškodením slnkom, vetrom a nečistotami z ovzdušia a tiež pred chlórom či morskou soľou). Vlasy sú chránené aj pred rozstrapkaním a lámaním. Zároveň Henna vyhladí štruktúru Vašich vlasov čím na nich vytvorí povrch, ktorý odráža svetlo a Vaše vlasy budú žiariace a nádherne lesklé.

Henna je prostriedok, ktorý Vašim vlasom pomôže oživiť lesk, vrátiť zdravie, pružnosť a krásu.

Skôr než k výraznej zmene farby vlasov je Henna určená k zosilneniu a rozžiarenie Vašej prírodnej farby vlasov. Čím tmavšia je prírodná farba Vašich vlasov, tým menej výraznú zmenu odtieňa Henna spôsobí. A keďže je Henna farba čiastočne transparentná, nevie zosvetliť tmavé vlasy.

V praxi teda nemôže tmavovláska dosiahnuť zosvetlenie vlasov. Môže si však vybrať z radu odtieňov od tiziánovej, cez gaštan, bordó, medenú červenú a mahagón až po čiernu. Prírodná blondínka zase môže zvoliť orechovo plávajú, svetlý gaštan či zlatý blond.

Henna ako prírodné farbivo sa veľmi prirodzene zmieša s pôvodnou farbou vlasov a zlatistý Hennový odtieň bude nádherne prebleskovať Vašimi vlasy. Výhodou Henny je, že pôsobením svetla postupne vybledává, na Vašich vlasoch tak nikdy nebude jasne viditeľný prechod medzi vlasmi farbenými a už odrastenými.

Prírodné (neutrálna) Henna nefarbí, pritom si však zachováva všetky farmaceutické a regeneračné schopnosti. Táto surovina je využívaná na výrobu Vlasového zábalu, výrobku určeného na prírodné regenerácii Vašich vlasov bez farbiacich účinkov. Bez farbiacich účinkov sú tiež ostatné prípravky por regeneráciu - šampóny, gély a Valšov balzam.

farbenie:
Henna sa dá použiť len na základnú farbu vlasov. Čím sú tmavšie, tým bude účinok podobnejší základnej farbe a naopak. To znamená, že pre čierne vlasy je najlepšie použiť čiernu, hnedú, bordó (svetlé odtiene nemá zmysel používať). Opačne pre blond vlasy možno použiť bezfarebnú, zlatý blond, event. orech plavý. Iné odtiene pôsobia zafarbenie do červena.

Je teda ideálne používať Hennu v odtieni blízkej základnej farbe vlasov.

aplikácia:
Obsah krabičky 33 gr (slúži pre 1-2 použitia podľa dĺžky vlasov) zalejeme vodou cca 60 ° C i viac, asi 1 dcl pre celú dávku. Riadne premiešame a vytvoríme riedku kašu, ktorá musí mať správnu konzistenciu (aby nestekala a pritom sa dobre nanášala). Tú nanesieme na umyté, mierne vlhké vlasy. Vlasy potom prekryjeme igelitovou fóliou a uterákom prípravok necháme pôsobiť cca 25 -40 min. ak chceme dosiahnu výraznejšieho zafarbenie, je možné Hennu zaliať vodou 90 ° C teplou a dobu pôsobenia predĺžiť do 60 min. Doba pôsobenia teda do istej miery reguluje farebnosť. Po aplikácii Henny vlasy dôkladne prepláchneme vodou a bežne ošetríme. Jednotlivé odtiene možné vhodne kombinovať. Hennu nemožno používať v kombinácii s chemickými prípravkami. Napr. nemožno použiť po dobu 5-7 týždňov na vlasy zafarbené - účinok musí odznieť, inak je zafarbenie nerovnomerné. Farbu aplikujeme pred trvalou onduláciou, nie čerstvo po nej.

Šedivé vlasy:
Úplne biele alebo z viac ako 20% šedivé vlasy sa farbia ťažšie, pretože nemajú základnú farbu, takže snadněni vystupuje červená farba Henny. Ideálna kombinácia pre šedivé vlasy je:

1 lyžica čiernej farby (5 g), 2 lyžice hnedé (10 g), 3 lyžice gaštanové (15 g) - pri dlhých vlasoch dvojnásobok. Výsledok je gaštanový odtieň (možno použiť aj gaštanový odtieň priamo). Prášok Henny rozmiešajte vo vriacej vode a na vlasy nanášajte čo najteplejšie. Pre zvýšenie účinku je možné pridať silný čaj, aby sa lepšie zakryla šedivá farba vlasov.

regenerácia:
Ak preferujeme liečebný účinok Henny, je vhodné použiť rovnaký odtieň Henny ako základná farba vlasov, popr. Hennu bezfarebnú (prírodný regenerátor). Zalievame vodou 60 ° C teplou a necháme pôsobiť podstatne dlhšie (1-6 hodín). Regeneračný účinok Henny sa časom zvyšuje. novinkou medzi výrobkami z Henny je regeneračný vlasový zábal, ktorého spôsob použitia je obdobný ako u farby.

Najčastejšie chyby pri aplikácii:

 • použitie Henny na vlasy nedávno zafarbené chemicky alebo po trvalej
 • použitie Henny bordo (event. hnedé) na svetlý vlas, v prípade, že sa nechcel dosiahnuť výrazne rudý odtieň
 • použitie Henny svetlé na tmavý vlas (je docielený iba regeneračný účinok)
 • použitie Henny pre šedivý vlas - odtieň bordó, mahagón nevhodný

Základné farby, ktoré možno miešať: bordová, čierna, prírodná bezfarebná, medeno červená
Miešané farby: hnedá, mahagón, gaštan, orech plavý, zlatý blond, Tiziana
Kombináciou jednotlivých farieb možno dosiahnuť ľubovoľnej farby. Pridaním čiernej farby docielime odtiene tmavší, naopak pridaním bezfarebné odtiene svetlejšie.

Henna je arabský názov pre rastlinu Lawsonia inermis. Po vysušení a rozdrvení jej listov vznikne prášok zelenej farby - prírodné farbivo Henna, ktorý sa iba vyčistí od tuhých častí. Henna sa ako prírodné farbivo a liečivá bylina používa už viac ako 5000 rokov. Dnes je Henna cenená najmä ako prírodný prostriedok bez chemických prísad určený na farbenie a regeneráciu vlasov. Okrem farbiace schopnosti sa Henna používa aj pre svoje početné liečebné vlastnosti regeneruje a spevňuje vlasy zamedzuje nadmernému masteniu pokožky a tvorbe lupín vytvára na vlasoch a pokožke prírodný UV filter Henna vytvorí na každom vlasu mikroskopickú vrstvičku a tým vlas mechanicky ochráni proti vonkajším nepriaznivým vplyvom, zabraňuje jeho zdvojený a lámanie.

Zákaznícke recenzia
Neboli nájdené žiadne recenzie.
Diskusia k produktu
Diskusia k: Henna farba na vlasy hnedá 33 g

Táto položka nebola doposiaľ diskutovaná. Ak chcete byť prvý, kliknite na tlačidlo Pridať príspevok

Popis produktu
Zákaznícke recenzia
určenie:Všetky typy vlasov

100% prírodná farba Henna:

 • oživí lesk
 • pre zdravé, pružné a krásne vlasy
 • neobsahuje amoniak, peroxid

Výhody farbenie vlasov Hennou:

 • podporuje prirodzenú krásu vlasov a zároveň ich chráni
 • je vhodná pri alergiách kože a chorobách vlasov
 • znižuje tvorbu lupín, štiepeniu a lámaniu vlasov
 • farbí šetrne a dlhodobo
 • nenarušuje vlas

Balenie obsahuje:
2 sáčky farby Henna - 33 g (vystačí na dĺžku vlasov k ramenám)
- 1 pár rukavíc
- 1 čiapku
- 1 návod na použitie

Postupujte podľa návodu na použitie (vnútri škatuľky).

Upozornenie:
Výsledný odtieň závisí na prirodzenej farbe Vašich vlasov. Farba Henna nemá zosvetľujúci účinky. Neumožňuje výrazné zmeny odtieňa vlasov. Nepoužívajte v kombinácii s chemickými prípravkami (trvalá, preliv). Pri prechode z chemického / na chemické ošetrenie vlasov doporučujeme odstup 4 týždňov.

Henna je 100% prírodná farba na vlasy, ktorá má okrem farbiacich účinkov i regeneračné a liečebné schopnosti. Henna dodáva vlasom potrebné vitamíny, vlasy jej použitím získajú vysoký lesk. Okrem iného Henna zabraňuje tvoreniu lupín a je veľmi vhodná pri alergiách kože a chorobách vlasov. Aplikácia farby nie je spojená so žiadnymi zdravotnými rizikami a je tak skvelou alternatívou chemických farieb.

Jednotlivé odtiene možno medzi sebou miešať.
Zobrazené farby sú iba orientačné. Výsledný efekt vždy záleží na pôvodnej farbe vlasov a ich kvalite (do akej miery boli predtým chemicky ošetrené, ako veľmi sú šedivé apod.)
Balenie obsahuje 33g prírodného hennového prášku príslušného odtieňa, rukavice, igelitovú čiapku. Obsah krabičky slúži pre 1-2 použitia, podľa dĺžky vlasov.

Rady, tipy, návody
FARBENIE Henne - AKO NA TO?
Každé balenie farby obsahuje 33g prírodného hennového prášku príslušného odtieňa, rukavice, igelitovú čiapku. Obsah krabičky slúži pre 1-2 použitia, podľa dĺžky vlasov. (Vlasový zábal obsahuje 5 sáčkov bezbarvného prášku o celkovej hmotnosť 80g.)

Hennový prášok horúcou zalejte vodou a riadne premiešajte. Je dôležité, aby voda bola naozaj horúca - nestačí teplá voda z kohútika! Vytvorenú kašičku primeranej hustoty (tzn. aby kaša nestekala a pritom sa dobre nanášala) naneste na umyté, mierne vlhké vlasy. Odporúčame kožu na čele a spánkoch natrieť pred aplikáciou farby mastným krémom. Vyhnete sa tak nechcenému zafarbenie kože. Vlasy potom prekryte igelitovou čiapkou a zabaľte do uteráka (použite radšej staršie uterák, tiež môžete použiť teplú čiapku).Je dôležité aby zábal zostal v teple, lepšie sa tak uvoľňujú účinné látky z Henny. Po aplikácii vlasy dôkladne opláchnite vodou a umyte šampónom. Odporúčame použití šampónu Henna a vlasového balzamu z Henny, po ktorom sa vlasy ľahko rozčesávajú.

Intenzívne farbenie: zaliatí vodou s teplotou až 100 ° C, doba pôsobenia 30-60 min.
Regenerácie a farbenie: zaliatie vodou s teplotou 60 ° C-90 ° C, doba pôsobenia do 1 hod.
Regenerácia: zaliatí vodou s teplotou min. 60 ° C, doba pôsobenia 1-6hod.

Upozornenie: Teplota vody pri zaliatí nesmie klesnúť pod 60 ° C. Henna by neuvoľnila účinnej látky a vlasy by mohli získať zelený nádych!!!

Henna A CHEMICKÉ OŠETRENIE
Hennový prášok nie je možné aplikovať v kombinácii s chemickým ošetrením vlasov. Po poslednom chemickom farbení alebo trvalej ondulácii doporučujeme odstup aspoň 4 týždňov.

FARBENIE šedivých vlasov
Aplikácia Henny na šedivé vlasy je možná, ale v niektorých ohľadoch trochu komplikovanejšie ako farbenie normálnych vlasov. Proteínová štruktúra šedivého vlasu je totiž pozmenená a pre Hennu je ťažké do týchto vlasov preniknúť. Pri prvom použití tak Henna nemusí šedivý vlas zafarbiť. V lepšom prípade vznikne na Vašich vlasoch jemný melír. Doporučujeme preto 2-3 farbenia než Henna do vlasov prenikne a šediny zakryje. Osvedčené je použitie hnedého alebo gaštanového odtieňa pri zaliatí vriacou vodou (popr. čiernym čajom).

Vlastnosti prírodnej farby neumožňujú zosvetlenie vlasov a výrazné zmeny odtieňov, preto použite odtieň približne zodpovedajúci pôvodnej farbe Vašich vlasov. Čím tmavšia je prírodná farba Vašich vlasov, tým menej výraznú zmenu odtieňa Henna spôsobí. A keďže je Henna farba čiastočne transparentná, nevie zosvetliť tmavé vlasy. V praxi teda nemôže hnedovláska dosiahnuť zosvetlenie vlasov. Môže si však vybrať z radu odtieňov od tiziánovej, cez gaštan, bordó, medenú červenú a mahagón až po čiernu. Prírodná blondínka zase môže zvoliť orechovo plávajú, svetlý gaštan či zlatý blond.

Henna ako prírodné farbivo sa veľmi prirodzene zmieša s pôvodnou farbou vlasov a zlatistý Hennový odtieň bude nádherne prebleskovať Vašimi vlasy. Výhodou Henny je, že pôsobením svetla postupne vybledává, na Vašich vlasoch tak nikdy nebude jasne viditeľný prechod medzi vlasmi farbenými a už odrastenými.

Prírodné (neutrálna) Henna nefarbí, pritom si však zachováva všetky farmaceutické a regeneračné schopnosti. Táto surovina je využívaná na výrobu Vlasového zábalu, výrobku určeného na prírodné regenerácii Vašich vlasov bez farbiacich účinkov.

MAĽOVANIE Henne
Najprv by sme vás radi upozornili, že klasické maľovanie Hennou vytvorí na koži vzory v oranžovej až tmavo hnedej farbe. Prírodné Henna nevie kožu zafarbiť na čierno. To čo sa v posledných rokoch s obľubou vydáva za maľovanie "čiernou henou" nemá bohužiaľ s hennou nič spoločné. Tieto produkty obsahujú navyše nebezpečné chemikálie, ktoré môžu dokonca zůsobit podráždenie aj popálenie kože.

Vzor na koži sa vytvára pastou z Henny. Pastu môžete pripraviť z prírodného prášku, ku ktorému pridáte dostatočné množstvo vody. Pastu môžete aplikovať ihneď, lepšie ale ak ju necháte aspoň 1 až 2 hodiny odstáť. Po tej ju môžete aplikovať na kožu, najlepšie prostredníctvom mäkkého plastového kornoutku alebo tenkým štetcom. Vždy sa presvedčte, že koža nie je mastná a pred aplikáciou Henny ju najlepšie umyte vodou a mydlom a vysušte ju. Teraz už len stačí vytvoriť vzor podľa Vášho želania, zručnosti a fantázie.

Aby ste dosiahli žiadaného výsledku, po vytvorení vzoru nechajte pastu na kožu zaschnúť. To trvá 30-45 minút. Čím dlhšie pastu na koži necháte, tým lepšie a tmavšie výsledok získate. Akonáhle sa teda Henna začne vysušovať a odlupovať naneste zľahka na koži mastný krém, tak aby ste neporušili vzor. Takto môžete pokračujte až po dobu 2 hodín. Nakoniec nechajte Hennu úplne zaschnúť. Pomocou tupého noža odloupejte zaschnutú pastu z kože. Naneste niekoľko kvapiek oleja alebo mastný krém a po vsiaknutí umyte šetrne vodou. Teraz sa môžete tešiť zo svojho "tetovania".

Spočiatku sa vám môže zdať, že farba nie je dosť tmavá, ale po určitej dobe kože stmavne. Prvých 48 hodín bude farba tetovanie sýta, potom môže začať blednúť. Toto je typické pre Hennu. Tiež si treba uvedomiť, že farebný efekt sa líši podľa druhu kože a výsledok môže byť odlišný na rôznych častiach tela. Kde je koža tenká a krvné cievky sú hneď pod povrchom, výsledok tetovanie bude veľmi dobrý. Najlepší výsledok dosiahnete napríklad na dlani ruky. Naopak na bruchu výsledok príliš dobrý nebude. Podobne u rôznych ľudí môže byť výsledok odlišný v závislosti od typu kože.

Vzor na koži vydrží po dobu 1 až 3 týždňov, v závislosti na telesnej teplote, typu kože, vystavenie slniečku a tiež na mieste kde je aplikovaná. Priemerné tetovanie vydrží 10 dní. Najdlhšie po 3 týždňoch vzor vymiznú úplne. Tetovanie nemožno jednoducho zmyť. Musíte počkať až farba vybledne a trochu si môžete pomôcť vodou, mydlom a kefkou.

Pripravená pasta pre maľovanie Vám v chladničke vydrží až 4 týždne. Prášok z Henny v sypkom stave má trvanlivosť 2 roky (zabalený, chránený pred svetlom a vlhkom).

Henna patrí k najstarším prírodným farbivám na svete.
Už po tisícročia je Henna pestovaná najmä kvôli svojim hladkým podlhovastým listom, z ktorých sa po usušení a nadrvení získava prášok zelenej farby s veľmi príjemnou vôňou. Tým je získaná 100% prírodná farba bez akýchkoľvek chemických prísad.

Podľa charakteristickej farby, ktorú listy Henny produkujú rozoznávame tri najčastejšie druhy tejto rastliny - Lawsonia inermis, Lawsonia Alba a Lawsonia Spinoza - známe tiež ako Henna červená (red), prírodná - bezfarebná (neutral) a čierna (black). Ich vzájomnou kombináciou možno získať mnoho nádherných odtieňov.

Henna kvitne malými kvety biele, ružové alebo červenej farby, ktoré vydávajú silnú sladkú vôňu považovanú za afrodiziakum. Šťava z kvetov sa využíva na výrobu kozmetických prípravkov.
Tento ozdobný ker je pestovaný najmä v oblastiach so suchým a horúcim podnebím (v Arábii, Egypte, Indii a Austrálii, ale aj v Pakistane a Číne).

Okrem farbiace schopnosti sa Henna tiež používa pre svoje mnohé liečebné vlastnosti - jej použitím dochádza k výraznej regenerácii vlasov ak ich spevneniu, zamedzuje predčasnému masteniu vlasov a tvorbe lupín, vytvára na vlasoch a pokožke prírodný UV filter.Ako čisto prírodné farbivo je Henna veľmi vhodná aj pri alergiách kože a vlasovej pokožky a ochoreniach vlasov. Okrem toho je Henna prirodzene antibakteriálny a antispetická.

Ako Henna pôsobí na vlasy
Henna obalí každý vlas mikroskopickú vrstvou prírodného rastlinného proteínu, ktorý zároveň preniká hlboko do jeho štruktúry. Takto Henna napomáha chrániť vlasy proti vonkajším nepriaznivým vplyvom (pred poškodením slnkom, vetrom a nečistotami z ovzdušia a tiež pred chlórom či morskou soľou). Vlasy sú chránené aj pred rozstrapkaním a lámaním. Zároveň Henna vyhladí štruktúru Vašich vlasov čím na nich vytvorí povrch, ktorý odráža svetlo a Vaše vlasy budú žiariace a nádherne lesklé.

Henna je prostriedok, ktorý Vašim vlasom pomôže oživiť lesk, vrátiť zdravie, pružnosť a krásu.

Skôr než k výraznej zmene farby vlasov je Henna určená k zosilneniu a rozžiarenie Vašej prírodnej farby vlasov. Čím tmavšia je prírodná farba Vašich vlasov, tým menej výraznú zmenu odtieňa Henna spôsobí. A keďže je Henna farba čiastočne transparentná, nevie zosvetliť tmavé vlasy.

V praxi teda nemôže tmavovláska dosiahnuť zosvetlenie vlasov. Môže si však vybrať z radu odtieňov od tiziánovej, cez gaštan, bordó, medenú červenú a mahagón až po čiernu. Prírodná blondínka zase môže zvoliť orechovo plávajú, svetlý gaštan či zlatý blond.

Henna ako prírodné farbivo sa veľmi prirodzene zmieša s pôvodnou farbou vlasov a zlatistý Hennový odtieň bude nádherne prebleskovať Vašimi vlasy. Výhodou Henny je, že pôsobením svetla postupne vybledává, na Vašich vlasoch tak nikdy nebude jasne viditeľný prechod medzi vlasmi farbenými a už odrastenými.

Prírodné (neutrálna) Henna nefarbí, pritom si však zachováva všetky farmaceutické a regeneračné schopnosti. Táto surovina je využívaná na výrobu Vlasového zábalu, výrobku určeného na prírodné regenerácii Vašich vlasov bez farbiacich účinkov. Bez farbiacich účinkov sú tiež ostatné prípravky por regeneráciu - šampóny, gély a Valšov balzam.

farbenie:
Henna sa dá použiť len na základnú farbu vlasov. Čím sú tmavšie, tým bude účinok podobnejší základnej farbe a naopak. To znamená, že pre čierne vlasy je najlepšie použiť čiernu, hnedú, bordó (svetlé odtiene nemá zmysel používať). Opačne pre blond vlasy možno použiť bezfarebnú, zlatý blond, event. orech plavý. Iné odtiene pôsobia zafarbenie do červena.

Je teda ideálne používať Hennu v odtieni blízkej základnej farbe vlasov.

aplikácia:
Obsah krabičky 33 gr (slúži pre 1-2 použitia podľa dĺžky vlasov) zalejeme vodou cca 60 ° C i viac, asi 1 dcl pre celú dávku. Riadne premiešame a vytvoríme riedku kašu, ktorá musí mať správnu konzistenciu (aby nestekala a pritom sa dobre nanášala). Tú nanesieme na umyté, mierne vlhké vlasy. Vlasy potom prekryjeme igelitovou fóliou a uterákom prípravok necháme pôsobiť cca 25 -40 min. ak chceme dosiahnu výraznejšieho zafarbenie, je možné Hennu zaliať vodou 90 ° C teplou a dobu pôsobenia predĺžiť do 60 min. Doba pôsobenia teda do istej miery reguluje farebnosť. Po aplikácii Henny vlasy dôkladne prepláchneme vodou a bežne ošetríme. Jednotlivé odtiene možné vhodne kombinovať. Hennu nemožno používať v kombinácii s chemickými prípravkami. Napr. nemožno použiť po dobu 5-7 týždňov na vlasy zafarbené - účinok musí odznieť, inak je zafarbenie nerovnomerné. Farbu aplikujeme pred trvalou onduláciou, nie čerstvo po nej.

Šedivé vlasy:
Úplne biele alebo z viac ako 20% šedivé vlasy sa farbia ťažšie, pretože nemajú základnú farbu, takže snadněni vystupuje červená farba Henny. Ideálna kombinácia pre šedivé vlasy je:

1 lyžica čiernej farby (5 g), 2 lyžice hnedé (10 g), 3 lyžice gaštanové (15 g) - pri dlhých vlasoch dvojnásobok. Výsledok je gaštanový odtieň (možno použiť aj gaštanový odtieň priamo). Prášok Henny rozmiešajte vo vriacej vode a na vlasy nanášajte čo najteplejšie. Pre zvýšenie účinku je možné pridať silný čaj, aby sa lepšie zakryla šedivá farba vlasov.

regenerácia:
Ak preferujeme liečebný účinok Henny, je vhodné použiť rovnaký odtieň Henny ako základná farba vlasov, popr. Hennu bezfarebnú (prírodný regenerátor). Zalievame vodou 60 ° C teplou a necháme pôsobiť podstatne dlhšie (1-6 hodín). Regeneračný účinok Henny sa časom zvyšuje. novinkou medzi výrobkami z Henny je regeneračný vlasový zábal, ktorého spôsob použitia je obdobný ako u farby.

Najčastejšie chyby pri aplikácii:

 • použitie Henny na vlasy nedávno zafarbené chemicky alebo po trvalej
 • použitie Henny bordo (event. hnedé) na svetlý vlas, v prípade, že sa nechcel dosiahnuť výrazne rudý odtieň
 • použitie Henny svetlé na tmavý vlas (je docielený iba regeneračný účinok)
 • použitie Henny pre šedivý vlas - odtieň bordó, mahagón nevhodný

Základné farby, ktoré možno miešať: bordová, čierna, prírodná bezfarebná, medeno červená
Miešané farby: hnedá, mahagón, gaštan, orech plavý, zlatý blond, Tiziana
Kombináciou jednotlivých farieb možno dosiahnuť ľubovoľnej farby. Pridaním čiernej farby docielime odtiene tmavší, naopak pridaním bezfarebné odtiene svetlejšie.

Henna je arabský názov pre rastlinu Lawsonia inermis. Po vysušení a rozdrvení jej listov vznikne prášok zelenej farby - prírodné farbivo Henna, ktorý sa iba vyčistí od tuhých častí. Henna sa ako prírodné farbivo a liečivá bylina používa už viac ako 5000 rokov. Dnes je Henna cenená najmä ako prírodný prostriedok bez chemických prísad určený na farbenie a regeneráciu vlasov. Okrem farbiace schopnosti sa Henna používa aj pre svoje početné liečebné vlastnosti regeneruje a spevňuje vlasy zamedzuje nadmernému masteniu pokožky a tvorbe lupín vytvára na vlasoch a pokožke prírodný UV filter Henna vytvorí na každom vlasu mikroskopickú vrstvičku a tým vlas mechanicky ochráni proti vonkajším nepriaznivým vplyvom, zabraňuje jeho zdvojený a lámanie.

Neboli nájdené žiadne recenzie.
© 2014 VMD Drogéria, Parfuméria CZ